bezihlová mezoterapia

Bezihlová mezoterapia

 

Bezihlová mezoterapia je procedúra spočívajúca v prenikaní účinných látok (ako sú napríklad kyselina hyalúronová, vitamíny A, C, E , antioxidanty, bieliace látky, kolagén, protizápalové látky a iné) do hĺbky kože v dôsledku elektroporácie.

 

Čo je elektroporácia?

Ak vystavíme tkanivo ľudskej kože špecifickým tvarovaným pulzovým elektrickým potenciálom, vytvoria sa v medzibunkových priestoroch i v stenách samotných buniek mikroskopické otvory, cez ktoré sa do hĺbky tkanív i do samotných buniek dostávajú z ich okolia substancie, ktoré boli pôvodne prítomné iba na povrchu. Týmto mechanizmom docielime mnohonásobne rýchlejší transport účinných látok do jej hlbších štruktúr. Cieľovou vrstvou kože je jej stredná vrstva.

Mezoterapia sa môže realizovať mnohopočetnými vpichmi injekčnou ihlou, alebo neinvazívne. Na tento druhý spôsob sa používa spomenutý jav elektroporácie. Je to oveľa príjemnejšia metóda. Pretože sa pri nej nepoužívajú ihly nazýva sa ,,bezihlová mezoterapia“.

Prístroj je unikátny tým, že nejde čisto o elektroporačné zariadenie, ale pri jeho použití sa spájajú hneď dve metódy vnášania účinných látok do kože : elektroporácia a sonoforéza. Z ultrazvukovej hlavice sa súčasne šíria dva druhy energie : elektroporačné pulzové potenciály a ultrazvuk. Na povrch kože sa nanesie kokteil účinných látok a krúživými pohybmi prechádzame ultrazvukovou hlavicou po koži.

Účinky mezoterapie:

  • Anti- aging – teda na potlačenie prejavov starnutia kože

  • Liečba niektorých chorobných stavov napr.akné

  • Hydratácia a tonizácia, po ošetrení je pleť vyhladená a vypnutá

  • Regenerácia, obnovenie pleti poškodenej slnečným žiarením