Microneedling

 

Microneedling  je nová generácia mezoterapie, ktorá pomáha s redukciou vrások, spevnením kontúr tváre a s redukciou rozšírených pórov. Veľmi efektívne rieši aj problémy s jazvami, striami, hyperpigmentáciami, problémami s vlasovou pokožkou a vypadávaním vlasov.

Microneedling  je ošetrenie prístrojom s jednorázovou mikroihličkovou hlavicou, ktorá sa nastavuje na potrebnú hĺbku vpichu pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

 

 

Mikroihličky prenikajú cez pokožku pod povrchovú vrstvu kože. Každé preniknutie ihiel vytvorí mikroskopické kanáliky. Koža to hneď rozpozná a ihneď zaháji proces obnovy. Začne produkovať nový kolagén a elastín, ktoré kanáliky ,,vyplnia“. Kolagén je hlavný štruktúrny proteín v tele zodpovedný za udržanie integrity, pevnosti a pružnosti kože. Výsledkom je zlepšenie textúry a pevnosti pokožky, ako aj zlepšenie jaziev, stríí a pórov.

Pred začatím microneedlingu aplikujeme na pokožku vitamínový koktejl, kyselinu hyalúronovú, kmeňové bunky, peptidy a ďalšie účinné látky podľa potreby pleti. Tie sa dostanú vďaka microneedlingu až do strednej  vrstvy kože.

Prístroj využíva systém automatickej vibrácie , ihličky sa vpichujú do kože vysokou rýchlosťou (9500 vpichov za minútu) Vďaka tomu je ošetrenie minimálne bolestivé na rozdiel od iných metód mezoterapie. Vďaka jeho unikátnym vlastnostiam ho môžeme použiť aj na plochy v okolí očí, úst, nosa a celej vlasovej časti hlavy.

Pre koho je procedúra určená:

  • Pre všetkých, ktorí túžia po obnove a hĺbkovej rejuvenizácii

  • Pri problémoch s akné ( zjemnenie, odstránenie problémov s akné, minimalizovanie pórovitosti pleti)

  • Pre tých, ktorí chcú vypnúť vrásky na tvári, krku, dekolte, na rukách

  • Pre tých, ktorí majú problémy s vlasovou pokožkou a s vypadávaním vlasov

  • Pre tých, ktorí chcú liečiť jazvy (ošetrenie je vhodné aj na staré, aj na nové jazvy, na hypertrofické jazvy (po úraze, po chirurgickom zákroku), atrofické jazvy (po akné, po kiahňach), na strie)

Odporúčaná liečba: 3-5 procedúr každé 2 týždne

Udržiavaca liečba: rejuvenizácia 1 x za 4 týždne